Bestsellery
Arcoiris A1/A2 podręcznik + płyta MP3
Arcoiris A1/A2 podręcznik + płyta MP3
109,90 zł
szt.
 Spazio Italia 1- podręcznik ucznia
Spazio Italia 1- podręcznik ucznia
128,00 zł
szt.
Arcoiris B1.1 podręcznik + płyta MP3
Arcoiris B1.1 podręcznik + płyta MP3
89,90 zł
szt.
Bescherelle 1 Conjugaison
Bescherelle 1 Conjugaison
49,90 zł
szt.
GRAMÁTICA ATIVA 1
GRAMÁTICA ATIVA 1
88,00 zł
szt.
ELI Vocabulario Ilustrado Español
ELI Vocabulario Ilustrado Español
55,00 zł
szt.
Gente Hoy 1 Podr. + CD
Gente Hoy 1 Podr. + CD
135,00 zł
szt.
Regulamin

REGULAMIN SKLEPU

 

I. Postanowienia ogólne

 1. Sklep internetowy działający się pod adresem http://romanista.com.pl/, zwany dalej „Sklepem Internetowym” jest firma Romanista Instytut Języków Romańskich, ul. Bolesława Limanowskiego 102 lok. 45, 91-042 Łódź, NIP 7262548607, REGON: 366196376
 2. Kontakt ze Sklepem Internetowym jest możliwy za pośrednictwem poczty elektronicznej: ksiegarnia@romanista.com.pl, biuro@romanista.edu.pl lub pod nr. tel. 730 - 424 -186.
 3. Regulamin określa prawa i obowiązki Klientów jak również prawa i obowiązki Sprzedawcy prowadzącego Sklep Internetowy i dostępny jest w polskiej wersji językowej.
 4. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją postanowień Regulaminu Sklepu.
 5. Sklep Internetowy http://romanista.com.pl/oferuje sprzedaż detaliczną i hurtową. Sklep specjalizuje się w sprzedaży publikacji do nauki języka francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i portugalskiego.
 6. Właściciel Sklepu internetowego http://romanista.com.pl/ zobowiązuje się do bezpiecznego przetwarzania danych osobowych klientów sklepu wyłącznie w celu rzetelnego wykonania umowy sprzedaży zawartej na odległość.

II. Definicje

Użyte w Regulaminie pojęcia oznaczają odpowiednio:

 1. Sklep – sklep internetowy działający pod adresem http://romanista.com.pl/, prowadzący sprzedaż produktów znajdujących się w jego ofercie.
 2. Właściciel Romanista Instytut Języków Romańskich, ul. Bolesława Limanowskiego 102 lok. 45, 91-042 Łódź, NIP 7262548607, REGON: 366196376
 3. Klient – każdy podmiot dokonujący zakupu w Sklepie Internetowym zgodnie z treścią niniejszego Regulaminu.
 4. Konto Klienta – pole zawierające dane osobowe Klienta i dane na temat przeprowadzanych przez niego transakcji służący do realizacji składanych przez Klienta zamówień.
 5. Newsletter – usługa świadczona przez Sklep internetowy na rzecz Użytkownika polegająca na wysyłaniu mu wszelkich informacji o działaniu Sklepu internetowego, po dobrowolnym podaniu przez Użytkownika adresu e-mail, a także imienia i nazwiska
 6. Dni robocze – dni tygodnia od poniedziałku do piątku, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.
 7. Regulamin – niniejszy dokument, określa warunki i zasady korzystania ze Sklepu oraz nabywania w nim produktów.

III. Składanie i realizacja zamówień

 1. Do złożenia zamówienia nie jest wymagana rejestracja konta. Zamówienia przyjmowane są poprzez wysłanie znajdującego się na stronie http://romanista.com.pl/ formularza zamówień.
 1. Dla przeprowadzenia transakcji zakupu niezbędne jest podanie w formularzu zamówienia właściwych i prawidłowych danych osobowych Klienta a w szczególności:

• prawidłowego i poprawnego adresu zamieszkania,

• prawidłowego i poprawnego numeru telefonu kontaktowego,

• poprawnego, ważnego adresu e-mail wykorzystywanego do korespondencji.

Za nie prawidłowe podanie danych przez Klienta oraz konsekwencje z tego wynikające Sklep nie ponosi odpowiedzialności.

 1. Sklep zastrzega sobie prawo weryfikacji dokonanego zamówienia oraz jego anulowania w przypadkach uzasadniających wątpliwość co do jego rzetelności.
 2. O złożeniu i przyjęciu zamówienia poprzez sklep internetowy Klient zostaje poinformowany drogą mailową. Wszystkie informacje dotyczące statusu zamówienia jego czasu realizacji oraz numeru przesyłki i kontaktu do firmy kurierskiej zostają wysłane na adres e-mail zamawiającego.
 3. Zamówienia dokonywane za pośrednictwem strony internetowej można składać 24 godziny na dobę przez cały rok.
 4. Czas realizacji zamówienia liczony jest od momentu otrzymania wpłaty (w przypadku płatności kartą od momentu uzyskania pozytywnej autoryzacji) i jest zależny od dostępności wybranych pozycji książkowych. Do czasu realizacji nie jest doliczony czas dostawy.
 5. W okresie wrzesień-październik, ze względu na zwiększoną ilość realizowanych zamówień, czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.

IV. Płatności

 1. Klient ma możliwość dokonania zapłaty za towar tytułem złożonego zamówienia w następującej formie:
 • Płatność bezpośrednim przelewem na rachunek bankowy Sklepu;

IDEA BANK 25 1950 0001 2006 0010 9318 0001

 • Płatność przelewem za pośrednictwem serwisu PayU
 • Płatność kartą kredytową za pośrednictwem serwisu PayU
 • Płatność przelewem za pośrednictwem serwisu Płatności Shopper (Podmiotem świadczącym obsługę płatności online drogą elektroniczną jest Blue Media S.A)
 • Płatność kartą kredytową za pośrednictwem serwisu Płatności Shopper (Podmiotem świadczącym obsługę płatności online drogą elektroniczną jest Blue Media S.A)
 1. Dostępne formy płatności, którymi można realizować płatność:
  Karty płatnicze:

  • Visa
  • Visa Electron
  • MasterCard
  • MasterCard Electronic
  • Maestro
 2. W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcje dokonaną przez klienta kartą płatniczą sprzedający dokona zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej zamawiającego.
 3. Do każdego zamówienia standardowo wystawiany jest paragon, który jest dowodem zakupu. Na życzenie klienta wystawiamy również faktury VAT. Należy to zgłosić przy składaniu zamówienia.
 4. Klient zobowiązany jest podać prawdziwe dane do faktury VAT.
 5. Możliwe jest przesyłanie faktur VAT drogą elektroniczną. 

V. Dostawa

 1. Klient dokonuje wyboru rodzaju dostawy dostępnej na stronie Sklepu, są to:
 • Kurier InPost
 • Paczkomaty InPost
 1. Termin dostawy to 1-3 dni roboczych liczonych od momentu nadania przesyłki, chyba, że termin dostawy został ustalony w sposób indywidualny. 
 2. Dostawy odbywają się w dni robocze, od poniedziałku do piątku. W weekendy i wolne dni od pracy dostawy nie są realizowane.
 3. Kupujący w momencie odbioru przesyłki ma możliwość sprawdzić towar i w razie jakiejkolwiek szkody spisać protokół w obecności dostawcy. Spisanie protokołu nie stanowi warunku do złożenia reklamacji bądź skorzystania z uprawnienia do odstąpienia od umowy. 

VI. Reklamacje i zwroty

 1. Zgodnie z "Ustawą o ochronie praw konsumenta", Konsument może odstąpić od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty doręczenia mu produktu, składając stosowne oświadczenie w formie pisemnej, pod warunkiem, że zwracany towar nie jest zniszczony lub w żaden sposób użytkowany.
 2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy lub formularz reklamacji mogą być złożone w formie papierowej i doręczone na adres:

ROMANISTA INSTYTUT JĘZYKÓW ROMAŃSKICH

                                                ul. Bolesława Limanowskiego 102 lok. 45, 91-042 Łódź

                                                            lub w wersji elektronicznej na adres:

                                                                      biuro@romanista.edu.pl

 1. W reklamacji powinien znaleźć się dokładny opis rodzaju niezgodności, data jej wystąpienia, powinno być określone żądanie Konsumenta, nr zamówienia oraz dane kontaktowe, co ułatwi procedurę reklamacyjną.
 2. Sklep ma obowiązek ustosunkować się do żądań postawionych w reklamacji przez Klienta niezwłocznie, najpóźniej w terminie 14 dni od otrzymania reklamacji wysłanej przez Klienta.
 3. W przypadku braku odpowiedzi Sprzedawcy o sposobie rozpatrzenia reklamacji, w terminie określonym w pkt.4, reklamację uznaje się za przyjętą na korzyść Klienta.
 4. Odpowiedź w sprawie reklamacji jest wysyłana na podany przez Klienta adres e-mail podany w formularzu zamówienia.
 5. Sprzedawca powinien w rozsądnym czasie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymienić wadliwy produkt na wolny od wad.
 6. Po uwzględnieniu reklamacji Sprzedawca zwróci Konsumentowi koszty przesyłki związane z reklamacją, a poniesione przez Konsumenta. Sprzedawca przekaże należną kwotę Konsumentowi na jego rachunek bankowy.
 7. Jeżeli uznanie reklamacji jest związane z wymianą towaru - Sprzedawca odeśle produkt Konsumentowi na własny koszt.
 1. Zwrot towarów powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zwroty należy kierować na adres:

                                                    ROMANISTA INSTYTUT JĘZYKÓW ROMAŃSKICH

                                                   ul. Bolesława Limanowskiego 102 lok. 45, 91-042 Łódź
 1. Klient dokonuje zwrotu na swój koszt. Sklep zwraca jedynie cenę produktu. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odesłanych za pobraniem.
 2. W przypadku odstąpienia Klienta od umowy, Właściciel dokona zwrotu ceny produktu w ciągu 14 dni od daty otrzymania oświadczenia Konsumenta. Zwrot nastąpi na wskazany przez Konsumenta rachunek bankowy. Właściciel może się jednak wstrzymać z dokonaniem zwrotu płatności do chwili otrzymania zwrotnego rzeczy. Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi dodatkowymi kosztami.

VII. Ochrona danych osobowych i polityka prywatności

 1. Dane osobowe naszych klientów zbierane są wyłącznie na potrzeby sklepu i przetwarzane w celu realizacji statutowej działalności gospodarczej firmy, prowadzenia akcji promocyjnych i reklamowych z zachowaniem wymogów zabezpieczenia danych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U 1997 nr 133 po. 833) o ochronie danych osobowych.
 2. Administratorem danych osobowych jest firma Romanista Instytut Języków Romańskich, ul. Bolesława Limanowskiego 102 lok. 45, 91-042 Łódź, NIP 7262548607, REGON: 36619637
 3. Administrator uprawniony jest do ujawnienia danych osobowych wyłącznie podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa, zgodnie z postanowieniami Regulaminu i obowiązującymi przepisami prawa.
 4. Marketing bezpośredni własnych usług oraz monitorowania jakości usług Portalu jest możliwy po uzyskaniu zgody Klienta. Zgoda na przetwarzanie danych w celu opisanym w zdaniu poprzednim jest dobrowolna i może być odwołana w każdym czasie.
 5. Administrator zobowiązuje się do bezpiecznego przechowywania danych.
 6. Dane osobowe oraz informacje zawarte w formularzu rejestracyjnym lub w mailu wykorzystywane będą przez Administratora do zawarcia, zmiany, rozwiązania umowy z Klientem oraz zapewnienia, jak najwyższej jakości świadczonych usług. W tym celu Administrator przetwarza następujące dane: imię i nazwisko, adres e-mail, adres, dane Przedsiębiorcy, NIP.
 7. Klient ma prawo wglądu oraz modyfikacji swoich danych osobowych w każdym czasie, jak również natychmiastowego ich usunięcia po zgłoszeniu Administratorowi, który dokonuje na życzenie Klienta modyfikacji lub całkowitego usunięcia danych
 8. Administrator zobowiązuje się do zastosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę danych, w szczególności przez zabezpieczenie danych przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym
 9. Powierzone dane osobowe są przechowywane i zabezpieczone zgodnie z zasadami określonymi w obowiązujących przepisach prawa oraz zostały zgłoszone do bazy Generalnego Inspektora ds. Ochrony Danych Osobowych.

VIII. Postanowienia końcowe

 1. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
 2. W sprawach nieuregulowanych powyższym regulaminem stosuje się odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.
 3. Wszelkie spory powstałe na gruncie Regulaminu będą rozstrzygane polubownie przez Sąd Arbitrażowy lub Sąd Powszechny właściwy dla siedziby Właściciela. 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl